• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Türkiye En çok Saldırıya Uğrayan 9.
  Türkiye En çok Saldırıya Uğrayan 9.
  13 Nisan 2016 15:41
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik Ticaret A.Ş (STM), 2015 yılı “Siber Güvenlik Tehdit Raporu”nu açıkladı. Rapora göre Türkiye, en çok siber saldırıya maruz kalan ülkeler arasında 9. sırada yer alıyor.

  Uzmanlık gerektiren kritik teknolojileri ülkemize kazandırarak pek çok ilkleri gerçekleştiren STM, içinde bulunduğumuz bilgi çağının en büyük risklerinden siber tehdide yönelik önemli bir rapor hazırladı. Siber saldırılara karşı incelemelerin ve tavsiyelerin yer aldığı raporda, özellikle 2015 yılının Aralık ayında bankalara yönelik gerçekleşen siber saldırıların ardından siber güvenliğin yeniden gündeme geldiği kaydedildi. Rapora göre Türkiye; ABD, Çin, Almanya, İngiltere, Brezilya, İspanya, İtalya ve Fransa’dan sonra en çok siber saldırıya uğrayan ülkeler arasında 9. sırada yer alıyor.

   

  Türkiye’de 16-74 yaş grubundaki bireylerin bilgisayar kullanım oranının %54,8, internet kullanım oranı %55,9 olduğu vurgulanan STM’nin Siber Güvenlik Tehdit Raporu’nda, kullanıcı sayısının artması ve veri kaynaklarının çeşitlenmesi ile yetersiz tedbirlerin birleşmesinin siber güvenlik risklerini arttırabileceği öngörüldü.


  Yorumlar  İlgili Haberler