Bu Yazıyı Yazdır

Selma Hayek'ten ABD'li yapımcıya taciz suçlaması

Amerikalı film yapımcısı Harvey Weinstein’i cinsel tacizle suçlayan kadınlar arasına ünlü Meksika asıllı aktris Selma Hayek de katıldı. Hayek, Weinstein için "O bir canavar" dedi.

  Oyuncu Salma Hayek, Hollywood'un ünlü yapımcısı Harvey Weinstein'ı tacizle suçladı. Hayek, Weinstein'ın kendisini öldürmekle tehdit ettiğini ve cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti. New York Times için yazdığı yazıda oyuncu Selma Hayek, Harvey Weinstein’i bir canavar olarak tanımladı. Uzun yıllar maruz kaldığı muameleyi açık bir şekilde ortaya koymaktan çekindiğini ifade eden ünlü aktris, bir çok kadının öne çıkması sayesinde yaşadıklarını anlatma cesaretini toplayabildiğini ifade etti.  
Yazıda, yapımcının kendisine yersiz çıkışmalarda bulunduğunu ifade eden Hayek, bütün taleplerine hayır diyerek karşılık verdiğini, bunun üzerine de Weinstein'in 'Makyevelik öfkesine' şahit olduğunu belirtti. Bazı durumlardaysa 'seni öldürürüm' şeklinde tehditler verdiğini yazdı.   Yalanlama ve soruşturmalar sürüyor   Weinstein adına açıklama yapan sözcü Holly Baird ise Hayek’in iddialarının asılsız olduğunu ve yapımcının kimseyi cinsel ilişkiye zorlamadığını söyledi.   Bugüne kadar, aralarında Rose McGowan, Angelina Jolie ve Gwyneth Paltrow'un da bulunduğu 50’den fazla kadın Harvey Weinstein tarafından cinsel tacize maruz kaldığını açıklamıştı. New York, Los Angeles ve Londra Emniyet Müdürlükleri konuyla alakalı soruşturma yürüttüklerini belirtmişti.

Bu Yazıyı Yazdır