Bu Yazıyı Yazdır

İstanbul Caz Festivali devam ediyor
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 25. İstanbul Caz Festivali Parklarda Caz etkinliğiyle devam ediyor. Bu yıl ilk defa şehrin farklı noktalarına yayılan Parklarda Caz, yeşille cazı bir araya getirecek. 7 Temmuz Cumartesi Beylikdüzü Yaşam Vadisi Parkı’nda, 8 Temmuz Pazar ise Fenerbahçe Parkı’nda yer alacak Fenerbahçe Khalkedon Sahnesi ve Fenerbahçe Parkı Sahnesindeki etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Her iki gün de saat 17.00’de başlayacak etkinliklerde açılışı, mayıs ayında yapılan değerlendirmeler sonucunda festivalde sahne almaya hak kazanan genç caz grupları yapacak. Bu yıl yapılan değerlendirme sonucunda festivalde sahne almaya hak kazanan Art Blakey Tribute Band, JmH, The Kites, Nar, Pelin Güneş Quartet ve Portrait and A Dream toplulukları, Parklarda Caz kapsamında sahneye çıkacak. Genç caz gruplarının performanslarından sonra sahneyi devralacak Hollandalı grup Koffie ise, afropunk ritimleriyle parkların temposunu yükseltecek. İlhamını Fela Kuti, James Brown, Red Hot Chili Peppers, Miles Davis, The Roots gibi büyüklerinden alan ekip, iki Parklarda Caz etkinliğinin de kapanışını yapacak.
8 Temmuz Pazar akşamı Fenerbahçe Khalkedon Sahnesinin kapanışında ise katılımcılar, yıldızlar altında sinema keyfi yaşayacak. Yönetmenliğini Damian Chazelle’in yaptığı, başrollerini ise Ryan Gosling ve Emma Stone’un paylaştığı, 6 ödülle Oscar Ödülleri tarihinde tüm zamanların rekorunu kıran Aşıklar Şehri (La La Land), saat 21.00’de açık havada izlenebilecek.

AÇIK HAVADA MÜZİK KEYFİ

7 Temmuz Cumartesi Beylikdüzü Yaşam Vadisi Parkı 18.00 - JmH 19.00 - Nar 20.00 - Art Blakey Tribute Band 21.15 - Koffie 8 Temmuz Pazar Fenerbahçe Khalkedon Sahnesi 17.00 – Nar 18.15 – Pelin Güneş Quartet 19.45 – Art Blakey Tribute Band 21.00 – Film Gösterimi: La La Land Fenerbahçe Parkı Sahnesi 17.30 – Portrait and a Dream 18.45 – JmH 20.00 – The Kites 21.30 – Koffie

Bu Yazıyı Yazdır