• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Yaşam gri bir düştür

  Bilemezsin!

  Sorgulayan insan aldanış yıkıntıları arasında anlama-aşka dair bir çıkış yolu arar. Kurtuluş umutları içeren açık ve tutarlı bir düşünce dürüstlüğüyle iç özgünlüğüne yönelir.

  Yine an parıltısına eşlik eden düşünsel özgürlüğün patikalarında, arzunun özgüveniyle yürüyorum sana karanlığın koynunda; his yordamıyla sokuluveriyorum varlığının gölgesine.

  ”Gözlerinin içi, dilini bilmediğim şiirlerle yazılıydı.”

  Neden kendinden kaçıyorsun hiçliğe böyle! Gölgende ermiş direngen duyguları bırakma öyle zamanın ruhunda dört gözle arınmanı bekliyor sonsuzluk düşleri.

  Takılar takmışsın hüznünden, en halisinden gösterişsiz bir melankoli aydınlatıyor çehreni. Histen kendine dönüşen avuntu gülüşlere bir yabancıyla iç monolog yalnızlığı takmışsın bakışlarına, yakışmış gizemin yeni taktığın yüze!

  Düşünce eyleminde tanımını arayan duyguların şaşkın sessizliğinde anlama dönüşüyor, kararlı yürüyüşün sitem adımlarından mesafeler biçiyorsun aldanışlarıma.

  İç ses ruhunu yitirdiğinden beri dilsiz bir işaret çizgisinde izini sürüyorum, derin veda hançerinden çizikler çiziyor zaman ömrüme.

  Yaşadığın anın dışına sürgün etmişsin kendini. Sana ulaşmak için biriktirilen özgün anları batık hayallerin enkazında rotasız bir umut kırıntısında bırakmışsın.

  Bu soyut asilik tasarlayanların ironisi zaman dışı bir tutku eşlik ediyor trajedime, limitsiz bir acıdan notalar döküyorum ayrışan yollarımıza.

  Ateşin sırrına erenlerin dilinde sözcükler alevin sınanmışlığından konuştukça kuru ayazların korkusundan saklananları yalın yüzleşmelerde eritirler ve kayıp zamanın tanıklığında yeniden biçimlendirilirler.

  Yargılayanın burukluğu var yüreğinden içsel sesine yansıyan. Oysa anlam kırılmalarına anti tez olmak isterdim, gerilimler fısıldayan sesine saklansam da bana yetiyor!

  Farkında olan bir zihnin eyleminde sürekli yenileniyorsun hep doğum halinde ki özgürlükte ışıldıyorsun ve umutlar peşine takılıyor geniş zaman okyanusuna açılırken!

  Saf özgürlüğün peşinde var olmak için sonsuz zamanlara akıyorsun, insanlığın kayıp ortak ruhunu ortaya çıkarma telaşı var asi düşüncelerinde.

  Hissedilen bir yüzle okuyorsun arzulu erdemleri, estetik ilkeler bütünsellikler taşıyor zarafetinde. Tıpkı dağa sırtını dayamış ceylanın gözlerinde yansımasını bulan özgürlük bakışı gibi.

  Kader tanrıçası Mana yasak tutkuların gizeminden sesleniyor, gri yaşamın düşlerinden besleniyor, özgün anlatısı bile bizi özgürlük düşdaşı kılıyor, bu da yetiyor.

  “Kendinin bilmediğin parçasından vazgeçme!” Alain Badiou -Etik-

   


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları