• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Yüksekdağ’ın yargılandığı davada ara karar açıklandı
  Yüksekdağ’ın yargılandığı davada ara karar açıklandı
  6 Temmuz 2018 12:26
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Eski HDP Eş Başkanı ve milletvekili Figen Yüksekdağ’ın, “terör örgütü yöneticiliği”, “terör örgütü propagandası”, “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “suç işlemeye tahrik” suçlarından yargılandığı davada, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

  Eski HDP Eş Başkanı ve milletvekili Figen Yüksekdağ’ın, “terör örgütü yöneticiliği”, “terör örgütü propagandası”, “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “suç işlemeye tahrik” suçlarından yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

  Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Yüksekdağ katılmazken, avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

  Yüksekdağ’ın avukatları, 6-7 Ekim 2014’deki Kobani (Ayn el-Arap) olaylarına ilişkin Yüksekdağ’ın yaptığı açıklamalarından dolayı hazırlanan fezlekelerin mevcut dava dosyasına eklendiğini, Yüksekdağ’ın söz konusu fezlekelere karşı savunmasını hazırlayamadığı için duruşmaya katılmadığını beyan etti.

  Savunma için müvekkillerine süre verilmesi talebinde bulunan avukatlar, Yüksekdağ’ın uzun süredir tutuklu bulunduğunu dile getirerek tahliyesine karar verilmesini istedi.

  Savunmasını hazırlayabilmesi için Yüksekdağ’a süre verilmesi talebini kabul eden mahkeme heyeti, mevcut delil durumunu göz önünde bulundurup, tahliye talebinin reddine karar vererek tutukluk halinin devamına hükmetti.

  Davanın görülmesine 24 Eylül ‘de devam edilecek.

  Kaynak: AA


  Yorumlar  İlgili Haberler