• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  YÜREKTE BİRİKİR KEŞKELER.

  Gökyüzüne en yakın kuytu yerler dağların gamsız doruklarıdır geceye sızan ay ve yıldızların ışığı eşliğinde insan kendisine doğru derinlemesine, bitimsiz bir arayışa koyulur .

  Böylesine kendimizle baş başa kalabildiğimiz kısacık düşünsel özgün anlarda sezinlediğimiz bize ait bir özgürlük düşünün yalın duygulardan konuşan ketum dili bizi derin aldanışlardan uyandırır zihnimizi ayıltıverir hızla çarpar kalbimiz, gafil yakalar kendimizi avuttuğumuz imgesel dayanakları, sorgular tabularımızı bizde bize karşı koyar tutkularımız!

  Tanıdık yaralarımızdan, yanlış seçilmiş yol arkadaşlıklarımızdan ve isteyip de yapamadığımız ukdelerden ne çok keşkeler birikmiş yüreğimizde. Mahrem ve kuytu mahzenimizde hapis edilmiş zehirli şarap tadında iniltilerimiz tutkunun düş kırıklığından içe doğru savruk acıları kaşır usulca.

  “Anlamak insanı, akan zamanı ve yaşayan mekanı!” Bölük pürçük edilmiş yaşama ait hafızamızın sitemkar haykırışları bizden çalınan bizi hatırlatır umuda dair düşlerimize. Irmakta yüzen yakamoza yansıyan garip dramaya hayıflanırız maktul ortada dursa da tanık her seferin de bilinç firarisi.

  Yine gecenin şafaklara sırlarını teslim ettiği anların telaşında kendimi kaçak çayda gizlenmiş firari bir duygu çekincesinde buluyorum cırcır böceklerinin geceye canlılık katan sesinde iliklerime kadar yasaklı düşlerde titriyorum ne olmuş öyle bizlere yalıtılmışız sanki kendimizde? Gözlerimizin kıyısına vurmuş acılar gökyüzünden yerdeki ırmağın suyuna yansıyan yakamozun esrarlı sitemi var yasaklı tutkularımıza!

  Dikey yabancılaşmanın büyüsüne kapılan zayıf yanlarımız daha gün yüzü görmemiş duygusal masumiyetimizi sakatlar durur biz ise yatay yabancılaşmanın pençesinde deli divane gibi savruluruz kör başıboşlukta.

  Hayatla ezbere klişelerle konuşanların açtığı iletişim yaraları yürekte keşkeleri çoğaltır oysa doğal bir insani iletişim önce kendiyle sağlıklı bir ilişki kurabilmeli sonra evrendeki tüm canlı cansız varlıklarla!

  Özgür zamanın ruhunda anlam kazanan düşlerimiz-düşüncelerimiz bizi yeniden tanımlamaya adaydır yeter ki bizde tutsağı olduğumuz alışkanlıklarımızdan feragat edebilelim.

  “Sezgi bize verilmiş asıl hediyedir; akıl ise bir hizmetçi. Hizmetçiyi onurlandırıp, asıl hediyeyi unuttuğumuz bir toplum yarattık” (Einstein)

   


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları