• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Yenilendi
  Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Yenilendi
  17 Ağustos 2016 11:31
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Kamu hastanelerinin en büyük “Tüp Bebek Merkezi” olarak hizmet vermesi planlanan “Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi” yenilenerek ve kapasitesini artırarak açıldı.

  Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedaviler Ünitesi (ÜYTEM) Sorumlusu Dr. Tayfun Kutlu, hastanedeki açılış töreninde, aylık 200 infertil (bebeği olmayan) aileye tüp bebek tedavi hizmeti vermesi planlanan tüp bebek merkezinin altyapı hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.

  2 aylık aradan sonra kapasitelerini arttırarak hizmetlerine devam edeceklerini belirten Kutlu, “Tüp Bebek Merkezimizde etkinliği bilimsel düzeyde kanıtlanmış tüm tanı ve tedavi yöntemlerinin yanı sıra laparoskopi ve histeroskopi gibi cerrahi girişimleri de uygulayabilmekteyiz. Ayrıca merkezimizde üremesini daha sonraki yıllara bırakmak isteyen hastalarımız için gonad hücreleri (yumurta ve sperm) dondurma işlemi yapılabiliyor,” dedi.

  Zeynep Kamil Hastanesinin 300 yatağıyla yeniden doğduğuna dikkati çeken İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kemal Memişoğlu da yaptığı açıklamada

  “Hastanenin Tüp Bebek Merkezini fiziki anlamda çok daha modern ve büyük hizmetler sunabilecek bir hale getirdik. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir Tüp Bebek Merkezi daha kuracağız. Çocuğu olmayan tüm vatandaşlarımız hastaneden yararlanabiliyor. Sigortası olmayan ve özel sektörde çalışan vatandaşlar da ücret karşılığında hizmetimiz sunulabilecek,” dedi.


  Yorumlar  İlgili Haberler